Všetko čo by ste mali vedieť o kolagéne

Kolagén je teraz veľmi často spomínané slovo, či už medzi mladými, alebo medzi staršími, jednoducho kolagén sa stal akýmsi hitom pre posilnenie imunity. Kolagén máme prirodzene v tele, niekedy je však jeho produkcia nižšia ako je priemer a vtedy je potrebné ho doplniť. Niekedy ho jednoducho dopĺňate len preto, lebo chcete, alebo ste počuli o jeho účinkoch. V tomto článku si zhrnieme pár faktov, pre ktoré je dobré kolagén používať.

O kolagéne v kocke…

Posilnenie imunity aj s vitamínovými doplnkami
Ovocie, zelenina či kolagén posilnia imunitu

Ako sme už v úvode tohto článku spomenuli, kolagén sa nachádza prirodzene v tele, avšak postupom času sa jeho produkcia spomaľuje, a to aj podľa nášho životného štýlu, ale aj prirodzene starnutím. Kolagén je pre posilnenie imunity veľmi dôležitý a jeho účinky na imunitu, či na zdravie človeka sú potvrdené. Ide najmä o podporu kĺbov a celého pohybového aparátu, teda kolagén pozitívne vplýva na kĺby v tele človeka. Pozitívne dokázané účinky kolagénu sú aj v oblasti pokožky, pozitívne vplýva na vyživovanie pokožky a prirodzene zvyšuje jej elasticitu, čo znamená že užívanie kolagénu spomaľuje starnutie pokožky, teda znižuje riziko tvorby vrások. Takisto ako pôsobí kolagén pozitívne na pleť, kĺby, kosti a podobne, pôsobí pozitívne aj na rast a kvalitu vlasov a nechtov. Účinky kolagénu pre telo sú skutočne dokázané a sú pre zdravie človeka a kvalitu života dôležité. Dávajte si však pozor pri výbere kolagénu, pretože nie všetky kolagény, ktoré trh poskytuje môžeme považovať za kvalitné.

Tip na záver

Ak ste sa rozhodli konzumovať kolagén, alebo ho už nejakú dobu konzumujete, mali by ste vedieť, že k tomu aby sa kolagén vstrebal do vášho tela je potrebné, aby sa jedol súčasne aj s vitamínom C, pretože iba vtedy je účinok kolagénu zaručený. Niektoré typy kolagénov pre posilnenie imunity už majú v obsahu aj vitamín C, vtedy samozrejme navyše vitamín C kvôli vstrebávaniu kolagénu nemusíte konzumovať, ak však kolagén nie je doplnený o vitamín C, je potrebné ho dávkovať dodatočne. Ak sa chcete dozvedieť viac, čo je vhodné pre posilnenie imunity, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://silverdium.sk/.