Starajte sa o svoje zdravie a nepodceňujte problémy so zažívaním

Mnoho ľudí má v poslednej dobe čoraz viac problémov s trávením a so zažívaním. Je to dôsledok zlého životného štýlu, nedostatku pohybu, zlá alebo nevhodná životospráva, zanedbanie pitného režimu, sedavé zamestnanie a v neposlednom rade aj priveľa stresu. Toto všetko sú faktory, ktoré náš organizmus zvládne ale len do určitej miery, ak je toho už priveľa, začínajú sa ozývať rôzne zdravotné problémy, ktoré určite nie je dobré ignorovať. Pokiaľ už máte zjavné problémy s trávením,  ktoré dlhšiu dobu pretrvávajú, poslúži vám gastroenterológia Bratislava.

Aké sú príznaky chorôb zažívania?

Gastroenterológia Bratislava vám pomôže
Problémy s trávením vyrieši gastroenterológia v Bratislave

Gastroenterológia Bratislava je medicínsky odbor, ktorý lieči choroby tráviaceho ústrojenstva, čomu samozrejme prechádza správna diagnostika. Veľa ľudí sa gastroenterológa bojí navštíviť, pretože si myslia, že vyšetrenia budú bolestivé a nepríjemné. Nie je to však vôbec tak, moderná medicína používa už veľmi šetrné metódy diagnostiky a pacienti sa skutočne nemusia obávať. Povedzme si však aké sú najčastejšie príznaky, ak už niečo s našim zažívaním nie je v poriadku. Medzi najčastejšie patria bolesti brucha, kŕče, časté hnačky alebo zvracanie, prípadne zápcha a problémy s vyprázdňovaním. Medzi už tie závažnejšie patrí aj úbytok na hmotnosti alebo naopak ak neprimerane priberáte, dlhodobá únava, zvýšená teplota, krv v stolici, plynatosť. Pokiaľ pociťujete niektorý z týchto príznakov už dlhšiu dobu, určite sa objednajte na gastroenterológii Bratislava. Môže sa totiž jednať o bežné ochorenie, ktoré jednoducho vyliečite alebo môže ísť aj o vážnejšie ochorenie a čím včasnejšia bude diagnostika a nástup liečby, tým máte väčšiu šancu na úplné uzdravenie.

V čom spočíva diagnostika?

Ako sme už spomínali, vyšetrení sa skutočne nemusíte báť. Špecialista vykoná základnú anamnézu pacienta, následne príde k samotnému vyšetreniu prehmataním brušnej dutiny. Pokiaľ je to potrebné, vykonávajú sa rôzne vyšetrenia z krvi alebo moču, prípadne je možné vykonať sono, RTG, gastroskopiu, rektoskopiu alebo ak je potrebné prezrieť celé črevo – kolonoskopiu. Pre vás to znamená 3-4 dni pred vyšetrením nekonzumovať tuhú a ťažkú stravu a deň pred vyšetrením sa vyčistiť pomocou preháňadla. Následne sa podľa výsledkov stanoví liečba. Neváhajte preto navštíviť gastroenterológiu Bratislava, ktorú nájdete na odkaze https://www.proctocare.sk/