Vinylová podlaha – najtrendovejšie rozhodnutie

Pri riešení rekonštrukcie alebo zariaďovaní interiéru sa určite stretne s otázkou, akú podlahu zvoliť. Súčasný trh je pestrý. Ponúka viaceré zaujímavé riešenia ako laminát, vinyl alebo drevo, či korok. Každý typ podlahy je iný. Každý má svoje vlastnosti, ktorá treba vyzdvihnúť, no má aj negatíva. Rozhodnúť sa treba správne, lebo určite ide o nemalú investíciu. Laminátová podlaha je na trhu už dávno. Je to rokmi overená záležitosť a možno povedať, že je celkovo cenovo dostupná. Vinylová podlaha je o niečo drahšia ale je pevnejšia a odolnejšia. Drevo a korok sú tiež na trhu dávno. Ide o teplý, pevný a krásny materiál, ktorý sa nikdy nezunuje, no treba sa oň vedieť patrične starať.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha do obývačky
Výber vinylovej podlahy

Vinylová podlaha je aktuálne najtrendovejším rozhodnutím vôbec. Je jednoducho montovateľná, krásne a jednoducho sa čistí, čo uvítajú hlavne gazdiné. Môže sa použiť aj na podlahové kúrenie, vyrába sa v najrôznejších farebných prevedeniach a je dokonca na nerozoznanie od dreva. Je veľmi tvrdá a pevná. Čo však treba dodržať a na čo si dať pozor pri pokládke je, že musí mať dokonale rovný podklad. Teda jej pokládka na pôvodnú podlahu sa vylučuje. Podlahu sa odporúča pred pokládkou vyrovnať nivelizáciou aby bola zaručená dokonalá rovnosť. V opačnom prípade by sa v krátkom čase poškodila. Vinylová podlaha sa vyrába vo farbe dreva ale aj s jeho štruktúrou. Niekedy, ak chcete zistiť o aký typ podlahy ide je nevyhnutné na ňu zaklopať. Vinyl je odolný voči vode a vlhkosti, teda sa hodí aj do priestorov, kde je takýto problém.

Laminát, vinyl, drevo a korok

Laminátová podlaha je cenovo najdostupnejšia. Vyrába sa v mnohých prevedeniach. Je to rokmi overená klasika. Jej nevýhodou je akustika. Novšie typy podláh sú už podlepené korkom, ktoré nielen izolujú z hľadiska tepla ale aj z hľadiska hluku. Vinylová podlaha má množstvo výhod. Je mimoriadne pekná, vyrábaná so štruktúrou dreva, je pevná a odolná. Jednoducho sa ukladá a je vhodná aj do vlhšieho prostredia. Drevo a korok sú zlatou klasikou. Pravda je, že o drevo je potrebné sa starať. Za to sa vám odvďačí krásou a vôňou akú poskytne len tento druh materiálu. Viac informácií o vinylovej aj iných podlahách sa dozviete na nasledujúcej stránke: https://www.at-obklad.sk/ . A súčasne si môžete vybrať tú svoju.