Lazúra na drevo dokonale zvýrazní jeho štruktúru

Každý výrobok má svoju životnosť. Tá je v značnej miere ovplyvnená predovšetkým kvalitou materiálu, z ktorého je vyrobený, ale taktiež aj výrobnými postupmi a procesmi. Významný vplyv na to, ako dlho vám výrobky poslúžia má aj spôsob ich udržiavania a servis. Kým starostlivosť o niektoré výrobky dokážete zabezpečiť vo vlastnej réžii na servis iných sa odporúča osloviť profesionálov. Mnoho výrobkov, ktoré sa nachádza v našom okolí je vyrobených z materiálu, ktorý má široké využitie. Máme na mysli drevo. Materiál, ktorý si vyžaduje pravidelný náter, aby si zachoval svoje vlastnosti a dokonalý vzhľad. Lazúra na drevo, olej, impregnácia či farba, to všetko sú ochranné prostriedky drevených výrobkov.

Poznáte rozdiely medzi jednotlivými nátermi na drevo?

Lazúra na drevo a jej nanášanie
Vrstvy lazúry na drevo

Jednotlivé nátery ktoré slúžia na ochranu dreva sa navzájom líšia svojimi vlastnosťami a vplyvmi na drevené povrchy. Jedným zo základných náterov, ktoré ošetria vaše drevo pred plesňami či drevokazným hmyzom je impregnácia. V prípade, že sa drevo nachádza v priestore s vysokou vlhkosťou a minimálnym vetraním, je veľká pravdepodobnosť, že časom sa na ňom usadia plesne. Práve preto je vhodné výrobok ošetriť preventívne pomocou impregnačného prostriedku. Ďalšou skupinou náterov, ktorá zvyšuje odolnosť dreva sú povrchové nátery, tie vďaka svojim vlastnostiam dokážu výrobky chrániť pred mechanickými ale aj poveternostnými vplyvmi. Ich voľba závisí od konkrétneho dreveného výrobku, jeho umiestnenia a samozrejme aj od vašej predstavy ako chcete aby výrobok vyzeral. Ak chcete aby bola zachovaná štruktúra dreva, tak zvoľte ako náter lazúru na drevo. Vďaka jej aplikácii bude zvýraznená a stále viditeľná štruktúra dreva. Ďalšou vlastnosťou je paropriepustnosť. Vzhľadom k tomu, že odstránenie pôvodného náteru lazúry na drevo je pomerne jednoduché, tak aj opätovný náter a ošetrenie dreva je nutné vykonávať pravidelne. Lazúra na drevo sa vyrába v rôznych odtieňoch a po jej aplikácii ostáva drevo jemne sfarbené. Lazúra na drevo môže byť použitá na ochranu drevených materiálov, ktoré sa nachádzajú v interiéri ako aj v exteriéri. Využívajú sa predovšetkým na ošetrovanie dreva, ktoré je súčasťou okien, drevených altánkov, plotov ako aj dreveného nábytku.

Aplikujte nátery na drevo za optimálnych podmienok

Finálny výzor ošetreného dreveného výrobku závisí nielen od konkrétneho náteru ale aj od podmienok aplikácie, od hrúbky náteru, typu štetca, a od teploty a vlhkosti vzduchu. V prípade, že chcete získať viac odborných informácií o lazúre na drevo ako aj o iných povrchových náteroch, odporúčame vám navštíviť internetovú stránku https://carodreva.sk/.